۴۹ تکنیک طلایی برای پیشرفت بهتر در زبان انگلیسی

 1. از اشتباه کردن نترسید! تا ندونید اشتباهتون چیه نمیتونید اصلاحش کنید! دیگران هم نمیتونند بهتون کمکی بکنند.
 2. محیط رو مملو از زبان انگلیسی کنید. عکسها، پوسترها، موزیک ها و فیلم های خارجی. حتی زبان گوشیتون رو به انگلیسی تغییر بدید. این شما رو مجبور میکنه کلمات رو یاد بگیرید.
 3. برنامه ریزی کنید و ۱۵ الی ۲۰ دقیقه در روز حداقل مطالعه و تمرین کنید. تمرین مداوم خیلی مهمه. آرام و پیوسته پیش برید.
 4. از گوشیتون کمک بگیرید که به شما برای مطالعه درسها یادآوری کنه. میتونید برای هر زمان مطالعه زنگی رو قرار بدید تا سروقت بهتون هشدار بده.
 5. همه ۴ مهارت رو کار کنید. اسپیکینگ، ریدینگ، گرامر و لیسنینگ. یادگیری هر مهارت روی مهارت های دیگه تاثیر داره.
 6. یک دفترچه لغت داشتهباشید و لغات و عبارات جدید رو داخلش بنویسید. میتونیدباهاشون جمله بسازید و ازشون استفاده کنید. اینجوری سالها بعد لغاتی که امروز خوندید رو میتونید دوباره مطالعه کنید. البته نگه داری این دفترچه هم خیلی مهمه.
 7. هر روز به وبسایت وکب رمزی سر برنید و یک داستان کوتاه روانتخاب و تمرین کنید. داستان های کوتاه و مناسب سطح شما باعث پیشرفت در مهارت خواندن و صحبت کردن خواهد شد.
 8. برای مطالعه و یادگیری لغات از تکنیک های ریشه یابی، کدینگ وتصویرسازی استفاده کنید. حتما این مقاله رو در این مورد بخونید.
 9. ببینید چه اوقاتی از روز برای مطالعه بهتر است. بعضی ها صبح ها مطالعه میکنند و بعضی هم عصرها. شما جزو کدوم دسته هستید. خودتون رو ببشتر بشناسید.
 10. همیشه هنگام یادگیری یک لغت مثالی روهمراه با اون حفظ کنید. بهتون کمک میکنه که لغت رو فراموش نکنید.
 11. امتحان بدید و از خودتون آزمون بگیرید. اینجوری اجبار بیشتری برای مطالعه خواهید داشت.
 12. هر روز سعی کنید به وبسایت وکب رمزی مراجعه کنید و درآزمون های مختلف که به زودی به بخش های سایت اضافه میشه شرکت کنید. این کار باعث میشه خودتونو بیشتر بشناسید و میزان یادگیریتون رو بسنجید.
 13. اهداف بلند مدت و کوتاه مدت داشته باشید و روی اونها تمرکز کنید. بعد از رسیدن به هر هدف به خودتون جایزه بدید. مثلا اگه به این هدف رسیدم آخر هفته میرم کوه. یا اگه امروز این درس رو تموم کردم ۱ ساعت با کامپیوتر بازی میکنم!!
 14. جای به خصوصی رو برای درس خوندن داشته باشید. یک میز تحریر مرتب، یک اتاق تمیز و پرنور، یک لپ تاپ یا کامپیوتر و … چیز هایی هستند که شما برای مطالعه زبان انگلیسی به اونها نیاز دارید و شمارو علاقه مند میکنند تا بیشتر و با کیفیت تر مطالعه کنید.
 15. فکر کنید و بسنجید که چه روش مطالعه ای برای شما آسون تر و موثرتره. بعضی از افراد با گوش دادن، بعضی با دیدن، و بعضی با خوندن بیشتر یاد میگیرند. هر روشی برای شما بهتر هست رو بیشتر انجام بدید.
 16. از دیگران کمک بگیرید. اگه چیزی رو نمیدونید حتما از دوستتون، معلمتون و یا همکلاسیتون بپرسید. از پرسیدن نترسید و یادتون باشه که تا نپرسید یاد نمیگیرید.
 17. اگر سوالی در ذهنتون اومد ولی در اون لحظه کسی نبود که ازش بپرسید در دفتری یادداشت کنید.
 18. بین ساعات مطالعه زندگ تفریح قرار بدید. چای یا قهوه بنوشید و کمی استراحت کنید. این کار بهتون انرژی و توان دوباره میده. بعد از ۱۰ دقیقه استراحت میتونید دوباره ۳۰ دقیقه مطالعه داشته باشید.
 19. عجله نکنید! اگر پیشرفتتون آهسته هست خوشحال باشید. چون اینجوری شما دارید آهسته و پیوسته یاد میگیرید. برای گذراندن یک دوره یا کتاب عجله کنید. خیلی از افراد هستند که کتاب های زیادی رو تموم کردند و کلاس های بیشماری رو هم گذروندند اما نمیتونند صحبت کنند. شما مثل اونا نباشید. بدون عجله و با آرامش پیش برید.
 20. به جای تماشای تلویزیون و فیلم و سریال های ایرانی، فیلم های خارجی ببینید. فیلم های خارجی با زبان اصلی هم موضوعات جذاب تری دارند و هم به شما در یادگیری زبان کمک میکنند. فیلم های زبان اصلی رو با زیرنویس زبان اصلی ببینید. نه زیرنویس فارسی! این رو فراموش نکنید.
 21. کتاب داستان های سطح بندی شده بخونید. در بازار کتاب هایی هستند که در ۶ سطح دسته بندی شده اند. کافیه هر ۲ ۳ هفته یک کتاب رو خریداری کنید و بخونید.
 22. اگه میخواید جملات مجهول رو یاد بگیرید سری به روزنامه ها بزنید که سراسر جمله های مجهول هستند.
 23. هنگام مطالعه داستان ها و یا هر متن دیگری سعی کنید معنای کلی رو متوجه بشید. وسواس یادگیری تمام لغات رو نداشته باشید. بعد از خوندن کامل داستان فرصت برای مرور لغات مشکل تر هست.
 24. در هنگام مطالعه متن ها حتما از ماژیک هایلایت برای علامت گذاری لغات سخت استفاده کنید و بعدا معنی اونها رو در دیکشنری پیدا کنید و بنویسید.
 25. اگر معنی کلمه ای رو در متن نفهمیدید به لغت قبل و بعد از اون نگاه کنید. احتمالا بتونید معنی لغت اصلی رو حدس بزنید.
 26. وقتی لغات جدید رو یاد میگیرید سعی کنید مشتقات اون رو هم یاد بگیرید. مثلا beautiful , beauty,, beautifully
 27. هرجایی که میتونید از انگلیسی استفاده کنید. هرجا و با هرکس که هستید. خجالت نکشید. با چندبار تکرار عادت می کنید.
 28. به استرس لغات دقت کنیدو قوانین رو یاد بگیرید. برای مثال فعل های دوبخشی معمولا بخش دومشون استرس میگیره. beGin و اسم های دو بخشی معمولا بخش اول مثل Happy, Teacher
 29. از ترجمه بیش از حد به فارسی و بالعکس پرهیز کنید. زبان انگلیسی همینطوری که هست قبول کنید.
 30. بهترین و طبیعی ترین راه یادگیری گرامر صحبت کردن است. اگر میخواید گرامر رو به خوبی یاد بگیرید باید از قواعد دستوری در مکالمه استفاده کنید.
 31. وبلاگ نویسی یک راه بسیار ساده و خوب برای تمرین مهارت لغت و نوشتن است. یک وبلاگ کامل به زبان انگلیسی ایجاد کنید و خاطرات و موارد روزمره رو در اون بنویسید. میتونید از دیگران بخواید که از وبلاگتون بازدید کنند و کامنت بذارند.
 32. آهنگ های انگلیسی با متن گوش بدید و بخونید. سعی کنید جملات رو حفظ کنید و بعد از چندبار تمرین بدون نگاه کردن به متن با آهنگ همخوانی کنید.
 33. اگر میخواید مکالمه و لیسنینگ خوبی داشته باشید خیلی خیلی گوش بدید. سی دی رو پلی کنید و بعد از ۱ یا ۲ عبارت متوقف کنید و دوباره تکرار کنید.
 34. چیزهایی که یاد میگیرید رو به دیگران هم یاد بدید. درس دادن بهترین روش یادگیریه.
 35. سعی کنید از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید و کمتر سراغ دیکشنری فارسی برید.
 36. از انگلیسی لذت ببرید.
 37. هیچوفت به خودتون نگید که یادگیری برای من دیره! از همین لحظه شروع کنید و مطمئن باشید برای یادگیری هیچوقت دیر نیست.
 38. منظم درس بخونید و کارهاتون رو عقب نندازید. کاری رو که باید الان انجام داد رو الان انجام بدید. عقب انداختن کارها فقط فرصت رو از شما میگیره. پس هر کاری در زمان خودش انجام بدید.
 39. اگر در یادگیری پیشرفت خوبی نداشتید به این دلیل نیست که شما در یادگیری زبان خوب نیستید. شاید به این خاطره که شیوه خوبی رو برای یادگیری انتخاب نکردید.
 40. از منابعی استفاده کنید که مناسب سطح شماست. از فایل های صوتی و کتاب های خیلی آسان و سخت استفاده نکنید.
 41. خیلی به لهجه بریتیش یا امریکن فکر نکنید. اونقدر که فکر میکنید لهجه مهم نیست. سعی کنید درست صحبت کنید به جای اینکه نگران لهجه تون باشید.
 42. انگلیسی بریتیش یا امریکن یا … با هم تفاوت چندانی نداره. همه اینها انگلیسی هستند.
 43. اعتماد به نفس داشته باشید.
 44. یا انگلیسی زبان ها ارتباط برقرار کنید. چت در اسکایپ یا تلگرام و یا صحبت کردن از نزدیک میتونه جزو ساده ترین راه ها باشه.
 45. همیشه یادتون باشه که اگه خوب تلاش کنید نتیجه میگیرید.
 46. از اینترنت و شبکه های اجتماعی برای یادگیری استفاده کنید. یکی از بهترین منابع یادگیری وبسایت وکب رمزی و پیج اینستاگرام وکب رمزی ست.
 47. خوب بخوابید! با خوب خوابیدن انرژی و تمرکز بیشتری میگیرید.
 48. معلم خوبی رو برای یادگیری انتخاب کنید. هیچکس دلش نمیخواد چیزهای غلط و غلوط یاد بگیره!
 49. و نهایتا اینکه زبان انگلیسی رو به روش نوین در وکب رمزی یاد بگیرید!

0 پاسخ به "۴۹ تکنیک طلایی برای پیشرفت بهتر در زبان انگلیسی"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای آکادمی زبان علیرضا صادقیان محفوظ است