حفظ بهتر لغات با ۵ تکنیک ساده و موثر

 

در این پست قصد دارم به شما ۵ تکنیک بسیار موثر را برای حفظ لغات آموزش دهم. از این ۵ تکنیک در هنگام مطالعه و یادگیری لغات استفاده کنید و تأثیر آن را در فرایند یادگیری تان مشاهده کنید. در صورتی استفاده از این تکنیک ها حتما در بخش کامنت ها در مورد بازدهی هرکدام از آنها بنویسید.

حدس بزنید

یکی از بهترین راه ها برای به یاد آوردن یک کلمه حدس زدن است. بله ممکن است که اشتباه حدس بزنید اما به یاد داشته باشید که اگر با حدس زدن کلمه ای را به یاد بیاورید بیشتر از زمانی که بدون حدس زدن آن کلمه را به یاد آورده اید، کلمه در ذهن شما باقی می ماند. بنابراین با حدس می توانید شانس به یاد آوردن و حفظ کلمه را چند برابر افزایش دهید.

تکرار تکرار و تکرار

از لحاظ علمی ثابت شده است که تکرار کردن یک عامل کلیدی برای کمک به حفظ است. بر اساس قاعده ۳۰ بار تکرار، در مواجهه با یک مطلب جدید باید آن را ۳۰ بار تکرار کنید تا در ذهن شما باقی بماند. برای مثال اگر اسم فردی را برای اولین بار می شنوید باید آن را ۳۰ بار تکرار کنید تا در ذهن شما به خوبی حفظ شود.

از نشانه ها استفاده کنید

از هر چیزی که به شما کمک میکند کلمه را به یاد بیاورید استفاده کنید. این نشانه می تواند یک عکس، یک شی، یک جسم و یا هر چیز دیگری باشد. این کار باعث می‌شود که شما بین آن کلمه و آن نشانه ارتباط برقرار کنید و به شما برای به یاد آوردن معنی آن کلمه کمک کند.

از قوه خیال استفاده کنید

اگر می خواهید یک دسته از کلمات در ذهن شما به خوبی حفظ شود میتوانید در ذهن خود یک اتاق را تصور کنید و هر قسمت از اتاق را به یک کلمه اختصاص دهید. مثلاً یک کلمه را روی تلویزیون قرار دهید، کلمه ای دیگر را روی مبل، یک کلمه را روی میز و… . به این صورت بعدا می توانید کلمات را بهتر به یاد بیاورید.

به ذهن خود استراحت بدهید

در فرایند حفظ لغات پس از حفظ چند کلمه به ذهن خود کمی استراحت بدهید تا فضای بیشتر برای کلمات بعدی باز شود. ذهن شما نیاز به استراحت دارد. بنابراین در زمان هایی که استرس زیادی را تجمل میکنید و یا آرامش کافی ندارید سراغ یادگیری و حفظ لغات نروید.

امیدوارم که از این مقاله استفاده برده باشید. برای ما کامنت کنید و بنویسید که چه تکنیک هایی را برای حفظ لغات پیشنهاد میکنید؟ چه تکنیک هایی را قبل از استفاده کرده اید و یا در حال استفاده از آنها هستید؟

0 پاسخ به "حفظ بهتر لغات با ۵ تکنیک ساده و موثر"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای آکادمی زبان علیرضا صادقیان محفوظ است