چطور مثل آمریکایی ها انگلیسی صحبت کنیم؟ + چند عبارت مفید

بسیاری از دانش آموزان از من می پرسند که چگونه می توانیم زبان انگلیسی را به خوبی صحبت کنیم. مسلما تمرین اهمیت دارد اما کلید داشتن این توانایی دانستن عبارت هایی است که انگلیسی زبان ها استفاده می کنند. بعضی از عبارت ها را نمی‌توان به صورت لغوی معنی کرد. برای مثال عبارت break a leg. اگر آن را به یک زبان دیگر ترجمه کنید احتمالاً معنی این را می دهد که شما آرزو میکنید که شخصی آسیب ببیند. اما انگلیسی زبان ها وقتی از آن استفاده می کنند که آرزوی موفقیت افراد را دارند که دقیقا برعکس معنی لغوی این عبارت است.

A lot of students ask me how to speak English well. Obviously it is important to practice but the key is in knowing the phrases that native English speakers use. Some phrases can’t be translated literally. The phrase ‘Break a leg’ for example, if you translate it to another language it will probably sound like you wish the person harm but native English speakers use this phrase to wish someone good luck, which is the complete opposite. .

در اینجا چند نمونه از عبارت هایی که به طور متداول توسط انگلیسی زبان ها استفاده میشود را می‌بینیم. عبارت های قرمز رنگ که معمولا استفاده میکنیم اما اصطلاحات سبزرنگ معادل همین جملات اما به صورت عامیانه و خودمانی هستند.


What are you doing?What are you up to? – چیکار میکنی؟


What are you thinking?Penny for your thoughts? – چی تو سرته؟


I’m going to sleepI’m gonna hit the sack – میخوام برم بخوابم


Good luckbreak a leg – موفق باشی


I’m jokingI’m pulling your leg – دستت میندازم


I agree with youYou can say that again – آره همینه. باهات موافقم

امیدوارم از این پست لذت برده باشید

0 پاسخ به "چطور مثل آمریکایی ها انگلیسی صحبت کنیم؟ + چند عبارت مفید"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای آکادمی زبان علیرضا صادقیان محفوظ است